|
|
2012-2013 Sezonu Telsim 2.Lig Batı Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Baf Ülkü Yurdu kupasını aldı.
Ülkemiz futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve Süper Lig'de art arda 4 şampiyonluğu bulunan Baf Ülkü Yurdu, geçen sezon düştüğü Telsim 2.Lig'e şampiyon olarak veda etti ve yeniden Telsim 1.Lig'e yükseldi.
Geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu garantileyen Baf Ülkü Yurdu takımına şampiyonluk kupası, 30 Mart 2013 tarihinde oynanan Doğancı SK karşılaşmasından sonra Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından takdim edildi. Düzenlen kupa töreninde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yanında, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, UBP milletvekili Türkay Tokel, bazı bürokratlar ve KTFF Başkan Vekili Ali Karavezirler de hazır bulundu.
Telsim 2.Lig Doğu Grubunda ise mutlu sona Akıncılar Gençlik Spor Kulübü son hafta almış olduğu galibiyetle ulaştı. 1 puan fazlayla Geçitkale GSK önünde son haftaya giren Akıncılar GSK, rakibi Mehmetçik TÇB'yi deplasmanda 4-1 yenerek şampiyon oldu.
Telsdim 2.Lig Doğu Grubu şampiyonu Akıncılar GSK takımına kupası KTFF Başkan vekili Ali Karavezirler karşılaşma sonrası kupasını takdim etti.
2012-2013 Sezonu Telsim 2.Lig'de her iki grupta da başarı göstererek şampiyon olan takımlarımızı kutlarız.