2012-2013 Sezonu Telsim Liglerinde uygulama olan CentilmenLig uygulaması Telsim 2.Lig Batı Grubunda "2.Lig Batı Grubu CentilmenLig" adıyla uygulanıyor.
Telsim 2.Lig Batı Grubu'nda da "2.Lig Batı Grubu CentilmenLig" adıyla yapılan uygulamada Ağırdağ Boğaz-Tayfun Spor Kulübü 5.Haftayı lider olarak tamamladı. 4.Haftayı 47 puanla 4. sırada tamamlayan takım, 5.Hafta müsabakalarının tamamlanmasıyla birlikte ve Disiplin Kurulu'nun 28.12.2012 tarihli sarı kart, kırmızı kart ve diğer cezalarla ilgili yayınlamış olduğu genelgeden sonra haftayı ceza puanı almadan geçiren Ağırdağ BTSK, cezasız geçirilen her hafta için kazanılan -10 (eksi on) ceza puanını kazanarak puanını 37'ye düşürmüş ve lider olmuştur.
Aynı haftada bir önceki haftanın lideri Baf Ülkü Yurdu ise 8 ceza puanı daha kazanarak 5.Hafta sonu itibariyle oluşan puan durumunda 3. sıraya gerilemiştir.
2.Lig Doğu Grubu CentilmenLig puan durumu için tıklayınız...2.Lig Batı Grubu CentilmenLig puan durumu için tıklayınız...