ANA SAYFA 
 KTFF 
 MİLLİ TAKIMLAR 
 LİGLER 
 KUPALAR 
 BİLGİ BANKASI 
Kadın Futbol Şenliği bu kez Gazimağusa ev sahipliğinde yapıldı 22/05/2022
Kadın Futbol Şenliği bu kez Gazimağusa ev sahipliğinde yapıldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen Kadın Futbol Şenliği bu kez Gazimağusa’da yapıldı. Mağusa Spor Akademiri, Yonpaş Dumlupınar, Mormenekşe, Küçük Kaymaklı, Vadili ve China Bazaar Gençlik Gücü takımlarının katıldığı şenlik PR Plus Reklam Ajansı sponsorluğunda Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda gerçekleşti. Çok eğlenceli ve renkli geçen şenlikte tüm takımlar birbiriyle karşılaştı. Girne’nin ardından Gazimağusa’daki organizasyon da izleyicilerin ilgisini çekti.

Yiğittürk: “Kadınlar bulunduğu her ortama güzellik ve disiplin getirir”

Gazimağusa’daki şenliğin sponsorluğunu üstlenen PR Plus Reklam Ajansı Direktörü Feriha Yiğittürk, beklediği gibi çok renkli ve güzel bir ortam gördüğünü söyledi. Kadınların bulunduğu her ortama güzellik ve disiplin getirdiğini kaydeden Yiğittürk, burada 150’nin üzerinde kadın futbolcuyu ve antrenörleriyle yöneticilerini görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Ülkede kadın futbolunun gelişimine kendisinin de katkı koymaktan geri kalmayacağını ve ülke gençliğini sporun içerisinde tutmaları gerektiğini belirten Yiğittürk, “Biz de organizasyonda çok eğlendik. Bizim için de yeni bir mecraydı, çok keyifli oldu. Dilerim bundan sonra devamı gelir, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun hedeflediği Kadınlar Ligi de yeniden canlanır. Ben tüm kadın sporcularımızın ve idarecilerin gözünde o arzuyu ve isteği gördüm. Yanlarında olduğum ve bir nebze de olsa destek olabildiğim için gururluyum.”dedi.

Ekmekçi: “Ekip olarak ciddi emek ve çaba sarf ediyoruz”

KTFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Üst Kurulu Başkanı Hüseyin Ekmekçi ise yaklaşık 160 kadın futbolcunun katıldığı çok güzel bir organizasyon gerçekleştiğini ve hedeflenen Kadınlar Futbol Ligi için ilk adımların bu şenliklerle atıldığını belirtti. Ekmekçi, ülkede yeniden kadın futbolunu ayağa kaldırmayı hedeflediklerini ve bu bağlamda emek vermekten ve katkı koymaktan şahsen büyük keyif aldığını belirterek, “KTFF olarak özellikle kadın futbolu ve altyapılar konusunda harıl harıl çalışıyoruz. Ekip olarak ciddi emek ve çaba sarf ediyoruz. Bu ülke geleceğine dair, her platformda yapacak çok şey vardır. Yeter ki istek, arzu olsun. Şenliklerimizin üçüncüsünü 28 Mayıs’ta Lefkoşa’da yapıyoruz, ardından hedefimiz önce Kadınlar Ligi. Ardından Federasyon Kupası ve Kadın Milli Takımı’nı zorlayacağız. Bunu da başaracağız. Yeter ki kulüpler, yanımızda olan kadın futbolcular ve değerli iş insanları yanımızda dursun.”dedi.

Kanan: “Kulüpler ve sporcular arasında güçlü bir bağ kurmak bizim için önemli”

KTFF Kadın Futbolu Sorumlusu Simay Kanan ise kadın futbolunu yeniden ayağa kaldırmaya çalıştıklarını, Girne’nin ardından Gazimağusa’daki Kadın Futbol Şenliği’nden de alınlarının akıyla çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi. Organizasyona katılan tüm takımların kendileri için değerli olduğunun altını çizen Kanan, “Takım sayıları gün geçtikçe artmaya başladı. Bu şenlikler güzel bir kıvılcımı başlattı. Daha önce katılan Vadili, Miracle Değirmenlik, Küçük Kaymaklı, China Bazaar Gençlik Gücü, Mağusa Spor Akademisi ve Yonpaş Dumlupınar’ın yanına yeni bir takımımız olan Mormenekşe ve Hamitköy gibi takımlarımız da katıldı. Bunun için çok mutluyuz.”dedi. Kadın sporcularımızın elinden tutulması gerektiğini ve kulüplerin bu noktada bu gençlere sahip çıktığını belirten Kanan, “Herşey güzel gidiyor, belirli bir plan program doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adımlarımızı birer birer atıyoruz. Hem takımlar arasında hem de sporcular arasında güçlü bir bağ kurmamız ciddi anlamda çok önemli.”dedi.

Üçüncü şenlik 28 Mayıs’ta Lefkoşa’da

Kanan ayrıca Gazimağusa’daki organizasyona sponsorluk yapan PR Plus Reklam Ajansı Direktörü Feriha Yiğittürk’e de destekleri için teşekkür ederken, Kadın Futbol Şenliği’nin üçüncüsünün 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 16.00’da Lefkoşa’da bu kez Eziç sponsorluğunda gerçekleşeceğini kaydetti. Kanan, şenliğe katılım gösterecek olan kulüplerin 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar başvuru yapması gerektiğini hatırlattı.

 

Diğer Haberler :
Ligin adı resmen "Puma Kadınlar Ligi"
Puma ile "Kadınlar Ligi İsim Sponsorluğu" sözleşmesi imzalanıyor
Kadınlar Ligi'nin sponsoru Puma oldu
Kadınlar Ligi'ne başvurular tamamlandı
Kadınlar Ligi'ne son başvuru 17 Haziran 2022
Site İçi Arama