ANA SAYFA 
 KTFF 
 MİLLİ TAKIMLAR 
 LİGLER 
 KUPALAR 
 BİLGİ BANKASI 
Ceza Kurulu Kararı - 09.03.2015 09/03/2015
Ceza Kurulu Kararı - 09.03.2015
Tarih: 09.3.2015
Saat: 16.40
Sayı: CK-11/2014-2015

Toplantıya Katılanlar: 
Mustafa Ö. İnan
Hasan Özkök
Behçet Gürçağ
Hülya Sönmez
Cemal Gündüz 

Federasyonu temsilen Av.Şifa Kırmızıgil
TOLSK Genel Sekreteri Ahmet Arslan, futbolcu Ertaç Taşkıran ve orta hakem Mehmet Malek hazır.

Kurulumuz üyeleri Hasan Özkök, Behçet Gürçağ ve Hülya Sönmez’in ortak kararı ile TOLSK futbolcusu ERtaç Taşkıran’ın yapmış olduğu hareketten ötürü disiplin kurulu tarafından kendisine verilen 4 maç müsabakadan men cezasının 2 maça düşürülmesi hakkında görüş birliğine varıldı. Şöyle ki, ilgili futbolcu Ertaç Taşkıran, genel sekreter Ahmet Arslan ve orta hakem Mehmet Malek toplantıda hazır bulundu. Özetle, Genel Sekreter Ahmet Arslan, bu cezanın aşikar surette fazla olduğunu, 4 maçlık bir cezayı beklemediklerini, bundan ötürü da cezaya itiraz ettiklerini belirtti. Özetle yine Ertaç Taşkıran’a olayın nasıl olduğu sorulduğu zaman, maçın 120. dakikasında olduğunu, hakemden özür dilediğini, maçın tansiyonu ve stresi altında bu sözleri söylediğini, ancak hakeme karşı değil, kendi kendisine karşı söylediğini belirtmiştir. hakeme karşı hareketinin  ise, ellerini  kollarını salladığı esnada yanlışlıkla çarptığını söylemiştir.
Hakem Mehmet Malek ise kendisine karşı disiplin kurulu raporunda da yazdığı üzere, bu lafların hakemlere karşı söylendiğini ve ellerine vurduğundan bahsetmiştir. Bu olayın diğer hakemler tarafından yazılmadığını belirtmiştir. anlık bir olay olduğunu belirtmiştir. Takdirin kurulumuzda olduğunu belirtmiştir.

Yaptığımız değerlendirmede verilen 4 maç cezanın fazla olduğunu, 2 maça düşürmenin daha uygun olacağını, hakeme karşı yapılan hakaretamiz  beyanın futbolda çok görmek istemediğimiz beyanlar olmakla birlikte, ilgili futbolcunun daha önce herhangi bir sabıkasının olmadığını da gözlemleyip bu yüzden lehine kullanıp ilk ve son kez olmak üzere bu futbolcuya daha makul davranmanın uygun ve adil olacağı düşüncesindeyiz.

Bu nedenle 4 maçlık müsabakadan men cezasının 2 maç müsabakadan men cezasına düşürülmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir.

Hasan Özkök  (Asbaşkan)
Behçet Gürçağ  (Üye)
Hülya Sönmez  (Üye)

Başkan Mustafa Ö. İnan’ın ve Cemal Gündüz’ün karşı oyu ile TOLSK’nin yapmış olduğu 28.2.15 tarihli itirazı, Genel Sekreter Ahmet Arslan’ın, futbolcu Ertaç Taşkıran’ın ve orta hakem Mehmet Malek’in ifadeleri dikkate alındığında Disiplin Kurulu tarafından verilen 4 maç müsabakadan men cezasının 3 maça indirilmesi görüşündeyiz. Çünkü hiçbir sporcu hakeme hiçbir müdahalede bulunamaz. Hakeme hakaret edemez. Bütün bunlar futbolcu ve orta hakem Mehmet Malek tarafından da doğrulanmış olup verilen 4 maçlık cezanın 3 maça indirilmesi kanaatimizce uygundur. Kurulumuz oy çokluğu ile Ertaç Taşkıran’a verilen 4 maçlık müsabakadan men cezasının 2 maça indirilmesine karar vermiştir.

Mustafa Ö. İnan (Başkan)   
Cemal Gündüz (Üye)

Ceza Kurulu Kararı - 09.03.2015
Diğer Haberler :
Ceza Kurulu Kararı - 31.07.2015
Ceza Kurulu Kararı - 25.06.2015
Ceza Kurulu Kararı - 15.06.2015
Ceza Kurulu Kararı - 24.04.2015
Ceza Kurulu Kararları - 26.02.2015
Site İçi Arama

KTFF Kurullar
Yönetim Kurulu
Merkez Hakem Kurulu
Tahkim Kurulu
Disiplin Kurulu
Bölge Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi Kurulu
Etik Kurulu
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu
Eğitim-Üst Kurulu
Sağlık Kurulu
KTFF Teşkilatı